Tudomány

Annyira savas az Csendes-óceán, hogy szétmarja a vízi állatokat és rákokat – ijesztő jelek a CNN is lehozta!

Csendben, szinte észrevétlenül zajlik a természet holokausztja…?

A CNN és más médiumok is beszámoltak a nemrég feltárt jelekről, melyek gyakorlatilag a természetes élővilág végső kihalási fázisára hívják fel a figyelmet.

A Csendes-óceán régóta pusztulóban van, szép lassan adta fel magát a természet a kétezres éveket követően a túlhalászat, a mikroműanyag szennyezés és a klímaváltozás okozta elsavasodás miatt.

Hirdetés

Ez utóbbi jelenség felerősödéséhez az előbbi kettő is nagyban hozzájárul.

Annyira savas a víz, hogy elkezdte “megenni” az élőlényeket.

Vagyis a tudósok szerint egyáltalán nem véletlen, hogy az elmúlt években a Csendes-óceán élővilágának kétharmada egyszerűen csak eltűnt.

Szó szerint felemésztette őket az otthonuk…

Már a ráklárvák páncélját is marja a víz, és ezek az egyedek kisebbre nőnek meg és gyengébbek lesznek. A szőrszál jellegű érzékelőik is sérültek, így csak lassabban tudnak haladni, és nehezebben találnak élelmet.

Mindez azért aggasztó, mert korábbi modellek is jósoltak hasonló katasztrofális hatásokat a víz élőlényeinek, azonban ezt az évszázad közepére tették.

Vagyis nagyságrendekkel gyorsult fel a világunk pusztulásának folyamata.

Várható volt, hogy az óceán pH-értéke csökken, de a tudósok még nem vártak ilyen hamar komoly változást.

Az óceán azért savasodik, mert egyre több szén-dioxidot nyel el. Ettől több tápanyag oldódik ki a vízbe, és több alga nő és megemelkedik a víz hőfoka.

Hirdetés

Ezzel szemben a rákok és a korallok karbonátionokra szorulnak a páncéljuk és a vázuk felépítéséhez, ami ritkább a túlzottan savas vizekben.

A kagylók, osztrigák, és a planktonok is hasonló cipőben járnak. A megoldás természetesen a karbonlábnyomunk csökkentése lenne.

nagyon nagy a baj, ha a jövőben ennél is gyorsabban változnak majd a tendenciák.

Ne elég ugyanis, hogy nagymértékben olvadnak a felmelegedés hatására a jégsapkák, emellett az emberi rombolás és túlhalászat, és egyéb környezetszennyezési faktorok gyilkolják a Föld még megmaradt élővilágát.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!