Tudomány

Aszteroida becsapósára készül a NASA: világkatasztrófa lehetőségével is számolnak…!

Földközeli objektumnak számítanak azok az aszteroidák és üstökösök, amelyeket röppályájuk a Földtől legfeljebb 48 millió kilométernyi távolságra tart.

Ezek az objektumok potenciálisan nagy kárt okozhatnak a Földnek, a fenyegetés mértékének meghatározása kiemelt témája a NASA és a világ más űrszervezetei kutatásainak.

Hirdetés

Az utóbbi időkben számos pletyka és szóbeszéd keringett arról, hogy a NASA felfedezhetett egy estlegesen tényleg potenciális űrkőzetet, ami éppen a Földünk felé tart.

A Bennu nevű aszteroidáról ma már tudjuk, hogy kozmikus mértékben tényleg nagy eséllyel csapódhat be a Földbe a jövőben, azonban sokan egy meteorzáportól is tartanak, mely leradírozhatná az emberiséget a Földről, és nagy valószínűséggel minden életet.

Vannak olyan hírek is, melyek azt állítják, hogy a Pentagon és a NASA egy várható világvégére készül és azt próbálja megakadályozni a mostani műveletekkel.

Nem mondanak semmit, nehogy tömegpánik törjön ki, de valójában már most is tudnak egy aszteroidáról, mely egyenesen a Földbe fog csapódni, hónapok, évek, évtizedek múlva, nagyon nagy bizonyossággal…

Ha valóban így van, az hamarosan kiderül, mindenesetre a NASA feltűnően egy aszteroida becsapódásra készül,ami tényleg árulkodó lehet.

November végén útnak indítja az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA a DART (Double Asteroid Redirection Test) nevű misszióját a SpaceX Falcon–9 rakétáján a kaliforniai Vandenberg űrbázisról

– adta hírül az MTI.

Az űrszonda 2022 szeptemberében szándékosan össze fog ütközni egy aszteroidával, hogy a szakértők az űrben tesztelhessék azt a bolygóvédelmi rendszert, amely aszteroidabecsapódásoktól hivatott oltalmazni a Földet.

A kettős aszteroidarendszert két évtizede fedezték fel, ekkor kapta a Didymos nevet a nagyobbik, 800 méter átmérőjű aszteroida.

Hirdetés

A név görögül ikert jelent. Körülötte egy kisebb, 160 méter átmérőjű hold kering, amely kezdetben a Didymos B nevet kapta.

A csillagászok a földbázisú teleszkópoknak a DART becsapódása előtti és utáni megfigyeléseit össze tudják hasonlítani és megállapítani, mennyit változott a Dimorphos keringési ideje

– mondta Tom Statler, a NASA munkatársa, a DART program kutatója. Hozzátette:

Ezek kulcsfontosságú mérések, amelyek elárulják számunkra, hogyan reagált az aszteroida az eltérítési erőfeszítéseinkre.

Az ütközés a Dimorphosnak a Didymos körüli keringési sebességét csupán egy százaléknyira fogja megváltoztatni. Ez kevésnek tűnhet, de keringési idejében ez hétperces változást jelent. Ez a változás a földbázisú teleszkópokon is mérhető.

Egyre több olyan vélemény van, hogy a NASA ezt nem csak egyfajta elővigyázatosságból csinálja, hanem valóban tudnak egy kozmikus veszélyről, és nem csak a vakvilágba főpróbáznak ilyen eltérítési módszerekkel.

Ezt támasztja alá Richard Blumenthal szenátor egy nyílt meghallgatásán tett kijelentése, mely szerit tudnak egy űrveszélyről, de ennél többet a pánik elkerülése érdekében nem mondhatnak, de az egész emberiséget fenyegető veszélyről van szó.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!