Tudomány

EZT MINDENKINEK LÁTNIA KELLENE, ezt szórják szét a fejünk felett… VIDEÓ

Azért készítettem a videót, hogy minél több emberhez eljusson az, hogy mekkora pusztítást okoz ez az elavult repülőgépes permetezés, ami mellesleg az EU-ban már nincs is engedélyezve.

“Ez most nem egy vidám poszt. De osszátok, legyetek szívesek” – ezekkel a szavakkal posztolta videóját Kántás Zoltán, aki szerette volna felhívni a figyelmet a kémiai szúnyogirtás káros hatásaira.

Debrecen az idén jócskán kapott a kémiai “szúnyoggyérítésből”, ennek eredményét mutatta be a film.

Hirdetés

Kántás Zoltán szerint már maga az elnevezés is megtévesztő, mert főként katicák, legyek, fürkészdarazsak, szöcskék és beporzók esnek áldozatul az idegméregnek, hiába történik akár éjjel (autóból), vagy naplemente idején a beavatkozás.

Azért készítettem a videót, hogy minél több emberhez eljusson az, hogy mekkora pusztítást okoz ez az elavult repülőgépes permetezés, ami mellesleg az EU-ban már nincs is engedélyezve.

Ráadásul a szúnyogok számához nem sok köze van. Nincs szúnyog, de lesz zenei fesztivál? Jöhet a repülő, örüljön a választópolgár.

Sok a szúnyog? Akkor is jöhet a repülő. Utána nincs sok szúnyog?

De”

– fejtegette bejegyzésében az állatbarát, aki szerint évről évre megismétlődik a dolog.

Azt is hozzátette, hogy országszerte újra és újra megismétlődik az ökoszisztéma pusztítása a mérget szóró járművekből.

Az megint más kérdés, hogy ez az idegméreg vajon a nagyobb testű emlősökre tényleg nincs-e hatással.

Hivatalosan és a tudományos oldalról azt állítják, hogy nincs, vagy nem jelentős a hatás, azaz nem veszélyezteti az egészségünket a szúnyoggyérítés.

Hirdetés

Ugyanakkor az emberek egy része nincs erről teljes mértékben meggyőződve.

Bár csak bizonyíthatatlan anekdotikus beszámolók vannak, de sokan azt állítják, hogy az ilyen “vegyi permetezések” után gyakran megmagyarázhatatlan fejfájást tapasztaltak.

Ki mit gondol?

Lehet összefüggés, vagy mindez a véletlen műve?

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!