Ezt tedd a növényeiddel, és túl fogják élni a telet!
A növényeid számára életmentő tipp profi kertészektől.
Vége a nyárnak, jön a nagy hideg.
A növényeket is elkezdi szép lassan elhagyni az élet bizonyos tekintetben.
Ilyenkor még nap közben a kellemes melegben és napsütésben kinn lehet hagyni őket, de ha azt látjuk, hogy a hőmérő higanyszála estére a 10 fok alá kúszik, be kell vinni a nővényeket zárt helyre.
Ideális hely kiválasztása
Odabenn nem szabad túl meleg helyre tenni őket, mert az sem kedvez nekik.
Válasszunk egy olyan pontot az otthonunkban, ahol a lehető legtöbb napfény éri nap közben, de nem kell például egy fűtőtest melegével harcolnia.
Levelek ellenőrzése, áttörlése
Ha bevisszük őket, az első dolgunk az legyen, hogy alaposan áttörölgetjük, lemossuk a leveleket.
Nézzük át jól, hogy nincs e rajtuk kártevő rovar, barna folt, vagy nem a mutatják valamilyen betegség jeleit. Ilyenkor a megfelelő intézkedéseket kell megtenni.
Huzat kivédése
Vannak olyan növénykék, akik nem viselik jól a huzatot, mint például a fikusz és hajlamosak ledobni a leveleiket. Mindig védett helyre tedd az ilyeneket.
Tápanyagok csökkentése
Ilyenkor a növények kevesebb tápot igényelnek és vizet is főleg akkor, ha süt a nap odakinn. Nem kell olyan intenzíven ellátni tápanyagokkal, mint a nyári időszakban.
Amarillisz
Azután, hogy a levelei leszáradtak, alacsony és állandó hőmérsékletre kell tenni és abbahagyni az öntözését.
Legközelebb már csak akkor kell elkezdeni óvatosan locsolni, ha új leveleket kezd növeszteni és azok már viszonylag nagyra kibújtak.
Begónia
A begóniákat, miután leszáradtak a virágaik, egy kisebb cserépbe kell áttenni, kevés földdel a gyökerükön, viszonylag alacsonyabb hőmérsékletre.
Tavasz elején némi friss földdel újra nagyobb cserépbe tehetjük, és apránként elkezdhetjük locsolni.
Kaktuszok
A kaktuszok is vegetálnak ősztől télig, amikoris kevesebb vizet igényelnek. Alacsonyabb hőmérsékletre érdemes ilyenkor tenni őket, ahogy az előbbi két virágot is.