CímlapsztorikÉrdekes világ

Fekete jövőt jósolnak Magyarországnak: már nincs visszaút?

Ti mit gondoltok erről? Az OECD jelentése kritikus képet fest fel minden magyar sorsa felől…

Beláthatatlan veszéllyel néz szembe az országunk.

Ezzel pedig vezetőink jobb esetben vagy nincsenek kellőképpen tisztában, vagy ami még rosszabb: tisztában vannak vele, csak nem érdekli őket és elhallgatják a közvélemény elől.

Hirdetés

Ez pedig alapvetően határozhatja majd meg Magyarország jövőjét.

A nyugati világ és Magyarország vezetői is úgy kezelik, hogy túl vagyunk a koronavírus-járványon, és ennek következményeivel nem igazán kell a jövőben számolni.

Egyértelmű és nagyon is reális a veszély.

Sokan nem veszik azonban elég komolyan egyes információk szerint hazánk vezetői közül.

Előrejelzésük szerint idén, ha csak a tavasszal átélt hulláma volt a járványnak, akkor 6 százalékkal csökkenhet a világgazdaság teljesítménye, ha második hullám is lesz, akkor 7,6 százalékos lehet a recesszió 2020-ban.

Ez egy soha nem látott erősségű és hullámú gazdasági válságot eredményez.

Egy olyan, amibe a kisebb országok tejes gazdasága – mint amilyen Magyarország is – belerokkanhat.

Az OECD szerint minden tagország államadóssága meg fog ugrani.

Ez egyébként logikus, hiszen ezt általában a GDP-hez viszonyítják, és már csak annak visszaesése miatt sem kerülhető el.

Hirdetés

Az elemzés röviden kitér az egyes tagországokra, így Magyarországra is.

Az OECD szerint az idei visszaesés után jövőre már növekedés jöhet, ám annak mértéke attól függ, hogy egy vagy több hulláma lesz a járványnak.

Amennyiben szerencsésen túlvagyunk rajta, akkor jövőre 4,6 százalékos növekedést várnak, ha azonban mély és elhúzódó lesz, akkor csupán 1,5 százalékos lehet a növekedés.

Az elemzés kiemeli, hogy globális autóipar éles visszaesése súlyosan érinti Magyarországot, miután a gazdaságunkban erős függőség alakult ki az ágazattól.

Szerintük az is problémával járhat, hogy rövid a munkanélküli-ellátási időszak, ez pedig arra ösztönözheti az álláskeresőket, hogy „bármilyen”, akár alacsonyabb képzettséget igénylő munkát is elvállaljanak, ez viszont az értékesebb munkaerő „elpocsékolását jelentheti.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!