Harvardi professzor állítja: UFÓ darabjait tárták fel a Csendes-óceánon
Földcsuszamlás szerű bejelentéske jöhetnek. Megvannak egy földönkívüli technológia maradványai?
A Harvard Egyetem csillagászati tanszékének vezetője nem akármit állít
Avi Loeb izraeli–amerikai asztrofizikus, kozmológus, aki 2011 és 2020 között a Harvard csillagászati tanszékének vezetőjeként dolgozott, jelenleg pedig az Ivy League egyetem Galileo projektjének vezetője, azt állítja, hogy földön kívüli űrhajó nyomaira bukkantak.
A Time által a 25 legbefolyásosabb űrkutató szakember közé sorolt Loeb munkatársaival Pápua Új-Guinea partjainál, a Csendes-óceán fenekén kutat egy, az IM1 névre keresztelt, 2014-es meteor töredékei után.
2014-ben egy hihetetlen sebességgel közlekedő tűzgömb csapódott a Csendes-óceánba. Ez volt az IM1-es meteor, amely Loeb és kollégája számításai szerint csillagközi eredetű.
A tűzgömböt a levegő súrlódása lobbantotta lángra, miközben a Föld felé haladt, és olvadt vascseppek nyomát hagyta maga után.
Loeb és munkatársai úgy gondolták, a csillagközi fémdarabokat erős mágnesekkel ki lehet szedni a Csendes-óceánból.
A meteor keményebb, anyagszilárdsága nagyobb, mint a NASA által katalogizált összes űrkő.
Talán ez az első szilárd bizonyítéka annak, hogy egy „földön kívüli technológiai civilizációból” származó „űrhajó” lezuhant a bolygónkra?
Egyre biztosabb, hogy modern földönkívüli technológiára bukkantak
Most a Fox News Digitalnak úgy nyilatkozott:
Az IM1 nagy sebessége és rendellenes anyagszilárdsága a Naprendszertől eltérő természeti környezetre vagy egy földön kívüli technológiai civilizációra utal.
Egyesek szerint igen, mások sokkal szkeptikusabban állnak a dologhoz.
Az azonban tény, hogy soha nem látott dologról van szó, bármi is ez.
Az például 100%-osan bizonyítható, hogy a tárgy a Naprendszeren kívülről származik, és ebben a tekintetben egyedülálló és fontos lesz tovább vizsgálni.
Ha pedig valóban egy modern ufó maradványai lehetnek a most megtalált furcsa mágnesezhető fémgömbök, akkor alapjaiban változhat meg a világunk.
Loeb és kutató csapata most azon fog dolgozni, hogy kiderítsék, a törmelékből származó atomi elemek és izotópok mit árulhatnak el a csillagközi objektum származási helyéről vagy esetleg az idegen alkotókról. Loeb egyedülállónak nevezte az eseményt.
Soha nem hagyott még csomagot a küszöbünkön egy kozmikus szomszéd.
-jelentette ki.
Nagy felfedezések kora jön
Abban valamennyi szakértő egyébként egyetért, hogy nagyon nagy felfedezések várhatnak ránk hamarosan.
A földönkívüli élet kutatása olyan szakaszban van, mely éveken belül durva eredményt hozhat.
Egyesek szerint megtörténhet az idegenek nyomainak felfedezése, mások szerint az első földönkívüli kapcsolatfelvétel következik majd be akár alig 6 éven belül.