Jöhetnek a HÁROM rétegű maszkok: a tudósok már pedzegetik, hogy hordanunk kéne…
Úgy tűnik tényleg “pofa befog” és minél nagyobb távolságtartás egymástól…
Hogy még véletlenül se kérdezzünk egymástól. Nehogy kiderüljön, hogy valójában “meztelen a király”…?
Maszkviselés…
A járvány kirobbanása óta ez is lett az egyik legelterjedtebb módszer, habár valószínűleg továbbra is akadnak olyanok, akiknek komoly fejfájást okoz ez a nem túl megerőltető óvintézkedés.
Nemrég pedig végeztek egy kutatást Kaliforniában, ami alapján úgy fest, hogy nem az egyrétegű, sőt nem is a kétrétegű maszk a legjobb.
Elméletileg hatékonyabb, ha többrétegű maszkot hord az ember, mivel a kisebb cseppecskék és részecskék áthaladhatnak az anyag résein, ha csak egyetlen réteg takarja az arcot.
A Kaliforniai Egyetem egyik friss tanulmánya alapján viszont három réteg nemcsak a kisebb cseppek ellen, hanem a tüsszentésből vagy köhögésből származó nagyobbakkal szemben is jobb védelmet nyújt.
A nagyobb cseppek nagyobb számban is tartalmazhatják a vírust, és amikor áthaladnak a szöveten, kisebb részekre bomlanak le, amik tovább maradnak meg a levegőben, így a körülöttünk lévőket is fertőzésveszélynek tehetjük ki.
A háromrétegű maszkok viszont nagyobb hatásfokkal képesek megakadályozni, hogy lebomoljanak ezek a cseppek.
Ez azért is érdekes mert ezek szerint a sima egyszerű maszkok alig védenek valamit, holott korábban nem teljesen ezt mondták, sőt, minden tudós elalélt a maszkoktól, hogy ezek mennyire meg tudnak védeni minket.
Most meg már azt pedzegetik, hogy rögtön 3 rétegű maszkot kellene hordanunk?
Ha így haladunk, akkor bár nem vagyunk maszkellenesek, felmerülhet az emberekben, hogy van-e egészség károsító hatása, amikor már három réteggel van “kibélelve” a maszk.
Ezeken ugyanis nem csak “cseppek”, hanem a levegő maga is jóval nehezebben juthat már át…
Vagy a végső cél valójában tényleg nem is ez, hanem az, amit a konteósok régóta mondogatnak: a “pofánk befogása”…?