Kannibalizmussal éli túl a rák a kemoterápiát: ezért volt eddig minden hatástalan
Megdöbbentő felfedezést tettek a rákkutatók. Megvan a rák “elpusztíthatatlanságának” a kulcsa?
Megrengetheti a kemóba vetett amúgy is csekély bizalmat
A Science Dialy egy igen alapos és átfogó cikkében részletezték tudósok és orvosok, hogy mi lehet a rák legnagyobb fegyvere az emberi test és a rák ellen bevetett kemoterápia ellen.
Ez egyúttal akár paradigma váltáshoz is vezethet, ugyanis alapjaiban rengeti meg a kemoterápia eddig is igen vitatott eljárásába és hatékonyságába vetett csekély bizalmat…
Meglepett mindenkit, hogy ezt felfedezték. Arról van szó, hogy a rák képes kannibál üzemmódba kapcsolni, amikor kemoterápiával próbálják elpusztítani.
gyakorlatilag az történik a testben, hogy a kemoterápia hatására azért kezdenek el zsugorodni a tumorok, mert a ráksejtek egy másik “üzemmódba kapcsolnak”.
Kannibál üzemmódba kapcsolnak, így élik túl a kemót
Ez az üzemmód eredményezi azt, hogy a rákos sejtek a saját szomszédjaikat falják fel a túlélés érdekében.
Tulajdonképpen ez teszi lehetővé azt, hogy a kemoterápia látszólag sikeres lesz, mert a tumor jelentősen csökken, akár el is tűnik, de mindig maradnak túlélő rákos sejtek, melyek felzabálták a többit.
Ezután a testet újra elárasztják, ráadásul teszik ezt az immár a kemoterápia által szétrombolt, legyengített szervezetben.
Ez a magyarázata annak, hogy a rák szinte mindig kiújul, és másodjára már viharos gyorsasággal öli meg a beteget.
Ezzel az is nyilvánvalóvá válik egyúttal, hogy a kemó nem hatásos a rák ellen. Sőt, korábbi független vizsgálatok kimutatták, hogy nagyon sok rákbeteg magába a kezelésbe hal bele.
A rák mutálódásáért felel
A kemó ugyanis valóságos szőnyegbombázás a szervezet számára, mivel az egészséges sejteket is elpusztítja.
Ráadásul bebizonyították, hogy a kezelés immúnissá teszi a rákos sejteket – amelyek túlélik a kezelést magát – a kemoterápiás anyagokra, így gyakorlatilag egy szupererős, mutáns rákot hoznak létre ezáltal.
Persze a kemoterápia ennek ellenére ma is az egyetlen kezelési mód, ami széles körben elterjedt, “hála” a nagy kemoterápiás gyógyszergyáraknak.
Ez pedig hosszú időn át így is marad, amíg az onkológia iparága hatalmas profitokra tesz szert a rákos betegekből.
https://www.sciencedaily.com/releases/2019/09/190918105807.htm