Misztikum

LÉTEZNEK párhuzamos világok állítja egy fizikus, aki szerint hamarosan bizonyítékok lesznek rá

Sőt, az állítása szerint már most léteznek nyomok arra vonatkozóan, hogy nem csak a mi világunk “van”…

Az emberiséget már nagyon régóta foglalkoztatja az, hogy vajon léteznek-e e alternatív világok, olyanok, melyek a miénk mellett “futnak” párhuzamosan.

A Titkokszigete a témában már korábban is írt, egyes tudósok nem tartják lehetetlennek, hogy egyes furcsa, mai napig megmagyarázhatatlan jelenségek ezzel magyarázhatók, mint amilyen például a déjá vu jelensége.

Hirdetés

Mások úgy gondolják, hogy az úgynevezett multiverzumok létezésének bizonyítékai már ott vannak az orrunk előtt.

A kozmosz egyes furcsa erőhatásai is azt mutatják, de a feketelyukak puszta létezése is arra engedhet következtetni, hogy léteznek más világok.

Ezek a lyukak pedig egyfajta “lefolyók” egy másik, párhzamos valóságba.

Vagyis a miénk nem az egyetlen valóság, sok, gyakorlatilag végtelen számú változata létezik melyek más-más buborékokban helyezkednek el.

Számos tudós azonban ma már nem elméleti síkon keresi a bizonyítékokat. Sőt, vannak olyanok, akik szerint már az áttörés küszöbén vagyunk, vagy már meg is találtuk az első bizonyítékokat.

Sean Carroll elméleti fizikus kijelentette, hogy a világegyetem kisméretű szerkezetében található nyomok számos párhuzamos világ létezésére utalnak.

Tényként említette, hogy az apró részecskék, például az elektronok és a fotonok nem rendelkeznek egy meghatározott helyzettel az univerzumban.

Ezek pedig annak a bizonyítékai lehetnek, hogy ezek a részecskék egyúttal más “dimenziókban” is létezhetnek, jelen lehetnek.

Carroll egyértelműen fogalmaz.

Hirdetés

Szerinte a kvantumfizikai lehet majd a kulcsa a párhuzamos valóságok felfedezésének és megértésének. Ezt pedig több vele egy területen kutató tudós osztja.

“A fizika megakad, amikor megpróbálja megérteni a természet alapjait és az ősrobbanást,”

– mondta Carroll. “Ideje egyet visszalépni és megérteni annak alapjait. Itt az ideje a kvantumvilág megértésével foglalkozni.”

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!