Magyar felfedezés hozhat fordulatot a koronavírus elleni harcban: kezünkben a szabadalom, ami legyőzheti a járványt?
A Semmelweis Egyetemen felfedezték, hogy a számos sejtben jelen lévő szigma-1 receptor gátolja a tüdőben fellépő hegesedést, amibe a legtöbb koronavírusos beteg hal bele.
Most végre fordulhat a kocka?
A szabadalom ráadásul teljesen magyar kézben van: hazánk mentheti meg a világot, ha bejön a tudósok számítása.
Miről is van szó?
Mint ahogyan arról az Index, és más hazai portál is is beszámolt, egy magyar felfedezés lendítheti át a mérleget a koronavírus járvánnyal szemben.
Azonnal szükség lenen pár száz millió forintra a felfedezők szerint, hogy megindulhassanak a humán vizsgálatok.
Ezúton éppen ezért szeretnénk felhívni a leggazdagabb magyar milliárdosok közösségét, hogyha tényleg ki szeretnének állni egy jó ügy érdekében, akkor azt MOST tegyék meg.
Ha ugyanis bejön a tudósok számítása, Magyarország győzheti le legelsőként a vírust, és talán az egész világra exportálhatjuk a gyógyszert.
Ráadásul az egészben az a jó, hogy az általuk leírt hatóanyag más betegségek kezelésében már régóta engedélyezett gyógyszer, így azonnal a betegek bevonásával kezdődhetnek a klinikai kísérletek.
De hogyan is működik, miről is van szó?
Fekete Andrea és Lendület-kutatócsoportja a Semmelweis Egyetemen figyelte meg, hogy a szigma-1 receptor gátolja a szervezeten belüli hegesedést.
Ez a hegesedés öli meg a tüdőben keletkezve a legtöbb koronás beteget.
Vagyis ez a felfedezés életmentő lehet, világszerte milliókat tudna megmenteni.
A csoport a receptor szemben kifejtett védőhatását is kutatni szeretné, mert úgy tűnik, hogy a zöldhályog kezelésében is hasznos lehet, mivel ott is hegesedés alakul ki. Kiderült az is a kutatók számára, hogy a receptor antifibrotikus védőszerepe tehát akár teljesen általános lehet az egész szervezetben.
Amikor bármilyen szervet károsító hatás ér, akkor sokszor a steril gyulladás miatt a szövet sejtjeinek megváltozik az alakjuk és a működésük.
Emiatt az egészséges szövet helyén hegszövet képződik.
Ez pedig nem képes ellátni az egészséges sejtek funkcióját, sőt gátolja a környezetében lévő szövet működését is.
-írja az Index.
Ugyanez játszódik le sokszor a tüdőgyulladás hatására is: a tüdőhólyagocskák hámsejtjeinek helyén hegszövet alakul ki, ezek már nem képesek a gázcserére, így az a tüdőrész kiesik a működésből.
A hazai klinikai tesztek az elsődlegesek, amelyek legjobb esetben május elején indulhatnak.
Első körben száz beteget terveznek a vizsgálatokba bevonni, jelentős költségekkel számolnak.
Ha tudósaink sikerrel járnak, akkor a világnak a magyarok újra megmutatják, hogy Szent-Györgyi és Semmelweiss után újra egy magyar csodát adunk…
Drukkoljunk nekik!