Napokon belül tesztelik embereken, az oxfordi egyetem koronavírus-vakcináját
Drukkoljunk nekik! A kutatók is bizakodóak!
A különböző állatokon végzett kísérletek eredményei biztatóak voltak, a következő lépés annak bizonyítása, hogy biztonságos-e emberekre alkalmazva
– írta a Daily Mail.
Az oxfordi kutatók bíznak abban, hogy ha az emberi tesztek is sikeresek lesznek, akár már ősszel forgalomba lehetne hozni a várva várt oltást.
A patinás egyetem tudóscsoportja egyike annak a több száz kutató-közösségnek, amelyek az idővel versenyt futva dolgoznak a koronavírus elleni oltáson.
Szakértők korábban azt jósolták, hogy ehhez legalább másfél évre van szükség.
Jelenleg több mint 70 oltás áll fejlesztés alatt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint.
Egy kínai és két amerikai csoport már el is kezdte az embereken való tesztelést.
Az oxfordi programhoz, amelyet Adrian Hill professzor irányít, már toboroztak 510 – 18 és 55 év közötti – embert az első teszthez.
A páciensek vagy a náluk kifejlesztett ChAdOx1 nCoV-19 oltást kapják vagy pedig egy kontroll-injekciót összehasonlításul.
Az oxfordiak oltásához koronavírussal beoltott csimpánzokat használtak fel, ezek a főemlősök termelték ki azokat az antitesteket, amelyeket fel lehet használni az emberi immunrendszer serkentésére.
Hill professzor a BBC-nek adott interjúban elmondta, hogy az egyetem célja pénzt gyűjteni az oltás nagy mennyiségben való gyártására, mert az egyetem kis gyógyszerüzeme csupán néhány tucatnyi dózis előállítására képes.
Olyan technológiára van szükség, amely lehetővé teszi, hogy egy éven belül akár több milliárd adagot is gyártsanak.