CímlapsztorikEgészségünkÉrdekes világ

Megmentheti a pusztuló méhpopulációt a kannabisz a teljes kihalástól – elképesztő dolgot észleltek a tudósok

A kannabisz ereje még a méheket is megmentegeti, pedig már a kihalás szélén állnak.

Tudósok megdöbbentő megfigyelést tettek a kannabisz növényekkel kapcsolatban.

A megfigyelés során döbbenten tapasztalták, hogy a magasra növő kannabisz növények körül egyre nagyobb méhpopulációk alakultak ki.

Hirdetés

A beporzó rovarok már több évtizede egyre csökkenő számban vannak jelen a világban.

Ez pedig igen aggasztó, ugyanis számos kutatás kimutatta: ha kipusztulnának, alig 4 éve lenne hátra az emberiségnek arra, hogy tegyen valamit.

Máskülönben tömeges éhezés és élelmiszerválság alakulna ki, lévén hogy nem lenen ami beporozza a növényeket, így a teljes tápláléklánc is megbomlana.

A méhpopulációk száma közel 70%-kal esett az elmúlt 15 évben.

Úgy tűnik, hogy erre a globális problémára a kannabisz jelenthet megoldást.

A tanulmány kimutatta, hogy a méheket rendkívül vonzza a kannabisz növény bőséges pollenmennyisége, és ez előkészítheti az utat a tudósok számára, hogy új módszereket találjanak a méhpopuláció csökkenésének megállítására, valamint a virágpopulációk támogatására.

A tanulmány szerint minél nagyobb a kender növény által lefedett terület, annál nagyobb a esélye, hogy a méhek a területre rajzanak.

Ezen túlmenően a magasabb kender növények esetében sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy odavonzzák a méheket.

A becslések szerint a kannabisz növény a belőle áradó illatok és a pollenek miatt 17-szer több méhet vonz magához mint más növények.

Hirdetés

A kannabisz parcellákat egy több hónapon át tartó megfigyelés szerint sokkal sűrűbben is látogatták a beporzók.

16 különféle méhfajtára van rendkívül kedvező hatással a kannabisz.

Mindezt úgy, hogy a kannabisz más virágokkal ellentétben nem termel édes és cukros nektárt.

Emellett még csak nem is virágzik pompás szirmokkal, egyelőre nem tudják a szakértők a pontos okát, hogy mi vonzza a méheket b enne és miért van ilyen jó hatással rájuk.

A tanulmány szerzői egyértelművé tették, hogy a méhek és a kender kombinációja nem jelenti azt, hogy az embereknek aggódniuk kell a kannabinoidban gazdag pollen miatt, ami az étrendjükbe kerülhet, és amiatt sem, hogy a méhek elkezdenek tetrahidrokannabinollal (THC) dúsított mézet előállítani.

Hasonlóképpen, a kannabinoidok, például a THC jelenléte a kenderpollenben “valószínűleg nem befolyásolja a méhek fejlődését, mivel a rovarokban a kannabinoid receptorok elvesznek”.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!