A macskadorombolás frekvenciája: Tudtad, hogy a macskák csontokat is gyógyítanak?
A házi macskák tulajdonképpen hozzájárulhatnak a fizikai jólétünkhöz
– ezt ma már a tudomány képviselői is állítják, egyre több friss kutatásra hivatkozva.
A 20-50 Hz közötti doromboló macska rezgése növeli a csontsűrűséget, fájdalomcsillapító hatású, gyógyítja az inakat stb.
Az orosz olimpiai csapat sportolói megnövekedett teljesítményükről számolnak be, amikor a macskák dorombolásának vannak kitéve.
Egy ′′ The Purr ′′ nevű gépet használtak az 50 Hz-es macska dorombolás frekvenciájára hangolva.
Talán, ezért van a macskáknak 9 életük…?
A macskák jótékony egészségügyi hatásait már az elmúlt években is áttörést hozó eredményekkel sikerült az orvosoknak is bizonyítaniuk.
Gary Weitzman állatorvos, aki San Diego Human Society elnöke elmondta, hogy míg általában megelégedettséget jelent a dorombolás, kifejezhet idegességet, félelmet, stresszt is, de szerencsére gyakoribb, hogy elégedettségükben járatják a kis motort.
Samantha Watson etológus, az RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) tudományos tisztviselője elmondta:
Keveset tudunk arról, hogy a macskák a vadonban egymás közt hogyan dorombolnak, de nyilvánvaló, hogy amikor ápolgatják, nyalogatják egymást, akkor dorombolnak és van egy olyan dorombolás, hogy „azt akarom”, és olyan is, hogy „osszuk meg a forrásokat”, illetve egy csomó, amiről nagyon keveset tudnunk.
A macskák megőrzik energiájukat hosszú időn át tartó alvás és pihenés alatt is: lehetséges, hogy a dorombolás egy alacsony energiájú mechanizmus, ami sok energia nélkül stimulálja az izmokat és a csontokat.
Ennek óriási orvostudományi jelentősége lenne, ha egyszer sikerülne teljesen megfejteni a titkukat.