CímlapsztorikÉrdekes világ

Teljes gazdasági összeomlásra kell felkészülni: a legsötétebb korszak jöhet

Azon vitatkoznak a közgazdászok, a cégvezetők és a kormány tisztviselői, hogy képes lenne-e a gazdaság menedzselni azt a brutális válságot, ami most jön.

Durva, ami világszerte zajlik és ami még ránk vár gazdasági fronton.

A németeknél már elkezdődött, de nagyon valószínű, hogy idővel ez ide is be fog gyűrűzni a szakemberek szerint.

Hirdetés

Egy részük szerint az erős függőség miatt ez recesszióhoz, gyárbezárásokhoz és elbocsátásokhoz vezetne, mások úgy vélik, a vállalatoknak alkalmazkodniuk kell ahhoz, hogy erről az energiaforrásról inkább előbb, mint utóbb le kell mondaniuk.

Németország egyik legrégebbi porcelánmanufaktúrája számos krízissel szembe került 140 éves története során, de de arra a veszélyre, ami most fenyegeti még nem volt példa.

Ha Oroszország elzárná az európai gázcsapot, egyik napról a másikra le kellene állítania a termelését.

Nem tudunk gáz nélkül létezni –

idézi Mads Rydert, a Rosenthal vezérigazgatóját a Financial Times a német gazdaság energiaválság-állóságát firtató cikkében.

Az Ukrajna ellen indított orosz háború, amelynek egyre sötétebb oldalaira derül fény, az EU-s szankciók több hullámát váltotta ki.

Ezt pedig a németek, de valamennyi ország meg fogja idővel érezni.

A globalizált rendszerben minden mindennel összefügg, így aligha kerülhető el, hogy ennek az egésznek nagyon súlyos ára legyen.

Bár szeretnék elkerülni a legrosszabbat, a németek és valamennyi kormány elkészítette vészforgatókönyvét az orosz gázszállítások leállása esetére.

Hirdetés

A rendkívüli intézkedések sorában egy ponton államosítanák az ország földgázellátó hálózatát, hogy garantálhassák az ország alapvető infrastruktúrájának működtetését, így a kórházak és a háztartások ellátását.

Az iparnak vissza kellene fognia fogyasztását, bár az nem egyértelmű, hogy a vállalatok mely körét érintené ez a legkeményebben.

A nehézipari és a vegyipari cégek nem mulasztották el megjegyezni, hogy az esetükben nem kikapcs-bekapcs módjára lehet leállítani és újraindítani a termelést, mint például egy autó-összeszerelő üzem futószalagjai esetén.

Kimondható, hogy igen sötét korszak elé néznénk, dráguló energiaárakkal, és a csillagos égig szökő üzemanyag árakkal, és megfizethetetlen élelmiszerekkel…

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!