Nobel-díjas tudósok hívták fel a figyelmet: hamarosan üt az emberiség utolsó órája
15 Nobel-díjas tudóssal konzultálva tettek közzé nemrég egy olyan globális figyelmeztetést, ami a Földünk és egyben az egész világ kritikus állapotára hivatott felhívni a figyelmet.
Közel az emberiség “alkonya”
Rachel Bronson, az Atomtudósok Bulletinjének elnöke meglehetősen vészjósló figyelmeztetést tett közzé.
Azt mondta, hogy szerinte nem értékelheti a stabilizás jelének az, amit megállapítottak, sokkal inkább nyomatékos figyelmeztetésnek.
Arról van szó, hogy azt a bizonyos Világvége órát bár nem állították közelebb a totális apokalipszist jelentő éjfélhez, de nagyon közel vagyunk ahhoz.
Egy újabb háború közeleg, ez már biztos, ráadásul az emberi civilizáció tbb más súlyos krízissel is küzd.
Fogy az édesvízkészlet, a termőföldek, az élelmiszeripar termelése, ellenben nő a világ nagyhatalmai között tapasztalható feszültség.
A világvége óra mutatja a világunk pusztulását
A világvége óra, vagy ahogyan sokan hívják, végítélet óra mindössze két percre van éjféltől.
Az éjfél egy szimbolikus dátum, időpont.
Az emberiség végét, a totális apokalipszist jelzi.
Az órát eredetileg a hidegháború alatt hozták létre, szintén szimbolikusan, és azt akarták vele szemléltetni, hogy a fajunk mennyire közel van a totális önmegsemmisítéshez.
Az óra azt hivatott szimbolizálni, mekkora az emberiség megsemmisülésének kockázata. A végítélethez ilyen közel a múlt évet megelőzően csak 1953-ban állt az emberiség
Már akkoriban is azt mondták a szakemberek, és maga Albert Einstein is – legalábbis a városi legenda neki tulajdonítja az ominózus mondatot – hogy nem tudni, hogy a harmadik világháborút mivel fogják vívni, de a negyediket kövekkel és botokkal…
Ebben minden benne van.
Kvázi hidegháborúban áll a világ
“Ez az állapot olyan nyugtalanító, mint amilyen a hidegháború legveszélyesebb korszakában volt.”
A szervezetet az első amerikai atomfegyvereket kifejlesztő tudósok hozták létre.
Tudományos és biztonságpolitikai testülete a chicagói szervezet védnöki testületével, benne 15 Nobel-díjassal konzultálva állítja előre vagy hátra az órát. Amikor megalkották 1947-ben, az óra mutatója hét percre állt az éjféltől.
Most ez már csak 2 perc…