A gyógyszerek és a cukrok savasítanak: a rák végső titkára jött rá egy tudós?
A 20. század talán egyik legnagyobb és legeltitkoltabb felfedezése, amit ma felvetésként tartanak számon…
Otto Warburg (1883-1970) – Nobel-díjas rákkutató, biokémikus orvos felfedezését nem nagyon alkalmazza a mai orvoslás, annak meg homlokegyenest ellentmondó intézkedéseket hoznak, amiért Nobel-díjat kapott.
Sőt mi több…. most már el is ferdítik a valóságot…. hogy ha utána akarsz olvasni, akkor már úgy tartják számon, hogy Warburg-felvetés….
Felvetés??? Ne vicceljünk már!!!
A 20. század talán egyik legnagyobb és legeltitkoltabb felfedezése, amit ma felvetésként tartanak számon, meg azt mondják, hogy ez csak valamiféle “táplálkozási divat”.
Otto Warburg elsőként állapította meg, hogy a rákos sejtek (csakúgy mint a baktériumok, VIRUSOK, gombák) csak savas környezetben szaporodnak, lúgos környezetben viszont elpusztulnak.
Innentől kezdve a lúgosítás már más értelmet vesz… Nem csak egy divatos hóbort, hanem az egészségre jótékonyan ható folyamat.
Mert tudod…. semmire nem lehet azt mondani, hogy gyógyít, csak a savas gyógyszerekre…
Warburg felvetései az alábbiak voltak, melyeket a mai napig nem ismer el teljes mértékben a gyógyszeripar által “sakkban tartott” tudományos “kerekasztal”:
A gyógyszerek és a cukrok savasítanak, valamint bizonyos húsok és tartósítószerek is.
A savas környezte pedig mint írtuk, kiváló táptalajai a kórokozók megtelepedésének a szervezetünkben.
Emellett amikor idegeskedünk, a stresszhormonok hatására is elkezdhet savasodni a szervezet, ez ma már tudományosan bizonyított, nemrégiben egy professzor készített arról tanulmányt, hogy néhány perc idegeskedés akár 6 órára is leállíthatja az immunrendszert.
Warburg felfedezéseiből messzemenő következtetéseket lehetett levonni:
Az oxigénfogyasztás nyomon követésével felfedezte a citokrómokat (“légzőenzimeket”) és megállapította, hogy vasat tartalmaznak.
Kimutatta, hogy a cián és a szén-monoxid leállítja a sejt oxigénfogyasztó, légzési folyamatait.
elfedezte, hogy az oxigénszállító fehérjékben a vas más formában van jelen mint egyéb enzimekben és megmutatta, milyen kémiai mechanizmussal kötik meg a vasionok az oxigént.
Megfigyelte, hogy a fő különbség az egészséges és rákos sejtek anyagcseréje között, hogy az előbbiek oxigénes légzéssel nyerik az energiát, míg a tumorsejtek oxigén nélküli cukorfermentációval (glikolízissel). Ennek alapján Warburg úgy gondolta, hogy a rákot az anyagcsere megváltozása okozza.
Legalábbis a Warburg féle iskola hívei ezt állítják, és mindig hozzáteszik, hogy a gyógyszeripar érdeke az effajta kutatásokról nem beszélni, elhallgatni.
Hogy miért?
Hogy a rákipar tovább profitáljon.
Míg egyesek szerint ez egyfajta összeesküvés, mások úgy vélik, a színtiszta igazság.
A tudomány tény, hogy a mai napig vitázik a dologról, ugyanakkor a Warburg felvetést az elmúlt években elkezdték nagyon komolyan venni, tehát bizonyos, hogy lehet mögötte valami…