A népszerű keksz tele van templomos szimbólumokkal? Itt a bizonyíték
Megdöbbentő teóriák láttak napvilágot a világ talán legnépszerűbb kekszével kapcsolatban.
Szerintetek lehet benne valami vagy ez már a belemagyarázás kategória?
A mellékelt képen viccesen meg is jegyzik, hogy ez lehet a következő Dan Brown regény.
Az Oreóval kapcsolatban nagyon sok rejtély létezik: már magára a nevére sincs egyértelmű magyarázat. Egyesek úgy vélik, hogy a két O betű a keksz formáját jelzi, míg a két O közötti RE a krémre utal.
Az összeesküvés-elméleteket gyártók szerint templomos lovagrendi vagy szabadkőműves jelek lehetnek a kekszen, az egyik ilyen a kettős kereszt.
Vagyis a lotaringiai kereszt, ami ugyan eredetileg a bizánci birodalomban, a 6. században jelent meg, mint politikai jelvény, de később vallási tárgyakra is rátették.
Sokan inkább a 12. századi francia-porosz háborúból ismerik, mint a “Felszabadítás keresztje”.
Mint tudjuk, a kettős kereszt felső, vízszintes szára rövidebb, mint az alsó.
Ezt a Jézus Krisztus keresztjére erősített táblával szokták magyarázni, amin az I.N.R.I., vagyis a Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (magyarul: Názáreti Jézus, a zsidók királya) felirat állt.
Ezt persze semmi sem igazolja, ahogy azt sem, hogy a kekszet gyártó cég valóban templomos jeleket rakott volna az édességébe.
A másik ilyen alakzat a templomos keresztre hasonlító alakzat, amit sokan egyébként négylevelű lóherének is szoktak nézni.
Ezek mellett ott van az a 12 kis vonal, ami a kekszek szélén található:
Ezeket 12 gyűrűvel, a 12 apostollal, vagy azzal szokták magyarázni az elméletgyártók, hogy a templomos lovagrend 1118-ban, vagyis a 12. században alakult meg.
Forrás: Promotions.hu