A végóráit járja az általunk ismert világ: széthullóban a tápláléklánc és az ökoszisztéma
Már csak civil mozgalmakkal és azonnali akciótervvel menthető meg a Föld.
A bolygónk kifejezetten rossz állapotáról az elmúlt évtizedek, közel 2 évszázad tehet, mely során az iparosodás végbement és az alattomos, fogyasztásra épülő gazdaság rátelepedett a világra.
A tervezett elavulás és az energiaéhségünk fogja kinyírnia bolygót
A tervezett elavulás már csak hab volt a tortán, mely arra nevelte a világ társadalmait, hogy korlátlanul kezdje el felélni a körülötte lévő forrásokat.
A Föld pedig ameddig csak próbálta, nyögve-nyelve ugyan, de kiszolgálni az emberiség “éhségét”.
Mára ott tartunk, hogy a jelenlegi emberi civilizáció már nem fenntartható. Évről-évre egyre korábban éljük el a Föld energiaforrásainak a kimerülési pontját.
Arról nem beszélve, hogy egyre több szakértő szerint globális élelmiszerválság is közeledik.
Nem csoda, ha egyre több tudós van azon az állásponton, hogy itt az ideje megkongatni azt a bizonyos vészharangot, mert valóban nagy a baj.
Összeomlóban van a Föld
Soha nem volt még ennyi káros légszennyező részecske a légkörben, mint most. A nagyvárosokban évekkel korábban halnak meg átlagban az emberek, és nyaranta igazi pokoli katlanná válnak ezek a betondzsungelek.
Az ökoszisztéma és a teéjes tápláléklánc összeomlóban van.
Megbomlottak az elemi életfenntartó rendszerek is.
Ott van például a Balti-tenger és élővilága, melynek pusztulása az első dominó lehet a vízi élővilág teljes kihalása felé.
Ez a kihalási folyamat sajnos jelenleg is zajlik, azonban egyelőre lassabban. A gerinces szárazföldi élőlények egy jelentős, közel 80%-a a kihalás szélén áll.
A tengerek tele vannak mikroműanyaggal, melyek tovább rontják a helyzetet, szennyezik, savasítják az óceánokat.
Az adatok szerint ez az oxigénhiány az 1900-as évek végén kezdődött, évtizedekkel korábban, mint azt eddig hitték és korábban, mint a vízminőség-ellenőrzések kezdete.
Az emberi tevékenységből származó szennyezőanyagok ráadásul a 20. század fordulóján tovább növelték az oxigénhiányt.
Azonnal el kell kezdeni a Föld mentőakcióját
A legtöbb szakértő egyetért abban, hogy már most is túl késő lenne, mégis, ha nem kezdünk valamit, nem indul el gyökeres változás a világunkban, akkor a Föld egy igazi pokollá válik.
Most még van egy utolsó választásunk, hogy ha fordítani nem is tudunk a helyzeten, de mérsékeljük a károkat, ugyanis a saját civilizációnk kihalásával kell máskülönben szembe néznünk.