A vidéki nagymamák csodaszere: a falusi disznósajt nem csak finom, egészséges is
Ettél már valaha disznósajtot? Akkor tudod, hogy mennyire finom. De vajon tisztában vagy azzal, hogy milyen jótékony hatásai vannak?
Mára a média és a társadalom azt sulykolja az emberekbe, hogy az egészséges élet az a zsírmentes és fűszermentes élet, holott ez nem így van.
Nagymamáink mindenes csodaszere?
Régebben, dédnagymamáink idejében még sokkal több volt az egészséges ember, és az idősek is sokkal fittebbek voltak, mint napjaink vénjei.
Ez a kicsattanó egészség pedig egyértelműen az étrendben keresendő. Régebben tényleg egészségesebben főztünk, természetesebb alapanyagokból.
Az egyik kedvenc volt a disznósajt, mely a nép gyógyászatban is alkalmazott volt, amolyan étrendbe épített kiegészítésként. Tudtad például, hogy a zsír önmagában nagyon sok esetben gyógyítja az ekcémát?
A neten, de talán még ismerőseid körében is fogsz olyat találni, aki csak erre esküszik.
A zsír ugyanis remekül hidratál és ma is sok krém egyik összetevője valamilyen állati zsír.
A disznósajtban is sok a zsír, mindemellett tápláló és bár nehéz ételnek számít már, bátran fogyaszthatunk belőle, mert egész napra ellát minket energiával.
Fájó ízületek ellen is hatásos
Tudtad, hogy fájó, ízületekre kiváló?
A disznósajtban rengeteg az állati porc, ami természetes úton segíti az ízületeink regenerálódását.
Így akinek ilyen problémája van, és fáj, vagy ropog a térde, annak nagy segítsége lehet a disznósajt.
Pofonegyszerű elkészíteni
Az igazi falusi disznósajt elkészítése egyáltalán nem bonyolult:
A fejet jól megmossuk, a szemeket kivágjuk, az orrlyukat kitisztítjuk, a fogakat megsúroljuk.
Ezután enyhén sózott vízben nagyon puhán főzzük, néhány szalonnabőrt is teszünk melléje.
Amikor a csontok már kihullnak a húsból, vegyük ki a fejet a fazékból, és tisztítsuk meg a csontoktól. A húst vágjuk ujjnyi széles csíkokra, ízesítsük sóval, paprikával, fokhagymával.
Amikor jól összekevertük, öntsünk rá két-három decit a fejléből, keverjük jól össze és tegyük az előre elkészített gyomorba.
A tálba visszamaradt levet is öntsük hozzá. Vágjuk bele a nyelvet is. A sajtot úgy főzzük, mint a hurkát, főzés közben villával időnként megszurkáljuk.