Al Gore: “Ez a mi nemzedékünk élet-halál harca…” – végítéletszerű képet festett bolygónk állapotáról
“…az üvegházhatású gázok felhalmozódása naponta annyi energiát koncentrál, mintha 24 óránként ledobnának 500 ezer hirosimai atombombát.”
Vészjósló jövő a világunkról
Al Gore amerikai politikus cikke rendkívül megrázta a teljes közvéleményt. A cikkben ugyanis olyan víziót vázolt fel, melynek senki sem akar a része lenni.
Ebben a vízióban ugyanis ha elbukik az emberiség, akkor a poklot poklát fogják átélni a következő generációk, a gyermekeink, unokáink.
Gore végítéletszerű képet fest bolygónk állapotáról.
„Egyre pusztítóbb, 5-ös erősségű hurrikánok alakulnak ki, szörnyű tüzek égnek, hatalmas mennyiségben olvad a jég az Antarktiszon és Grönlandon, az egyre gyorsuló tengerszint-emelkedés már most fenyegeti az alacsonyan fekvő városokat és a szigetországokat.
Trópusi betegségek terjednek mérsékelt égövön, sok város ivóvízhiánnyal küzd.
Az óceánok egyre melegebbek és savasabbak, elpusztítják a korallzátonyokat, és veszélyeztetik a halpopulációt, amely egymilliárd ember létfontosságú protein-tápláléka.
A növekvő szárazság és az özönvíz-szerű árvizek csökkentik az élelmiszer-termelést, milliókat kényszerítenek otthonaik elhagyására.
Rekordhőmérsékletek fenyegetnek azzal, hogy a Közel-Kelet, a Perzsa-öböl, Észak-Afrika és Dél-Ázsia egyes vidékeit lakhatatlanná teszik.
A klímamenekültek növekvő migrációja országokat destabilizál.
A Föld hatodik nagy kihalási hulláma nyomán a jelenleg élő fajok fele eltűnhet” – jegyzi meg.
Cselekszünk, vagy elvesztjük a háborút
James Hansen klimatológus számításai szerint egyébként az üvegházhatású gázok felhalmozódása naponta annyi energiát koncentrál, mintha 24 óránként ledobnának 500 ezer hirosimai atombombát.
Megadjuk magunkat, és fogadjuk el mindannak a fokozatos elvesztését, amelyek az emberiség virágzását segítették?
Gyávák vagyunk, akiket könnyű manipulálni, hogy ne vegyünk tudomást arról, amit saját szemünkkel látunk?
– teszi fel a nyilvánvalóan nyugtalanító kérdéseket.
Végül azzal zárja, hogy:
“Ez a mi nemzedékünk élet-halál harca. Mozgósításra van szüksége az egész világnak, de ehhez el kell hinnünk, hogy a csatát megnyerhetjük”