Az ősi királyné, aki kannabisszel küzdött a rák ellen: nem csak legenda, már a múltban is csodatévő növényként tartották számon
A kannabisz rákellenes hatásainak egyik legkorábbi történelmi emlékére derült fény. A királyné egy kannabisz főzetnek köszönhettek a rákkal szembeni “halhatatlanságát”?
2500 éve élt hercegnő sírja
Szibéria területén az Altaj hegységben találtak rá régészek egy olyan történelmi felfedezésre, mely a kannabisz egyik legkorábbi pontos feljegyzése, vagy akár lenyomata is lehet.
Egy olyan közel 2500 éves emberi maradvány került elő, melyről a vizsgálatok kimutatták, hogy egy hercegnői volt.
A sírba a magas rangú asszonyokhoz szokásosan eltemetett ereklyék, ékszerek és egyéb kegytárgyak voltak eltemetve.
Az ismeretlen hercegnő csontváza melletti egyik üvegedényben kannabisz maradványt találtak.
Ekkor vette kezdetét a történelmi jelentőségű felfedezés.
A “Jégkirálynő”, aki kannabisszel gyógyult fel a mellrákból
Miután alaposabban megvizsgálták antropológusok is a rejtélyes királynő maradványait, azt találták, hogy mellrákban szenvedett.
A furcsa azonban az volt, hogy nyomokat találtak arra vonatkozóan, hogy nem a betegségébe halt bele, sőt, mintha ki is gyógyult volna belőle.
A csontok oxidációjából és a rák egyéb nyomaiból, melyeket a csontokon hagyott, egyértelművé vált, hogy élete során szembenézett a rettegett kórral, amit végül sikeresen legyőzhetett.
A “jégirálynőnek” elnevezett titokzatos nő idős volt, valamikor a kései hatvanas éveiben járhatott, amikor meghalt.
Hogy valóban túlélte-e a mellrákot, azt nem lehet teljes bizonyossággal megállapítani, de minden bizonnyal akár egy évtizedet is leélt a betegségével, ami kisebb csoda volt akkoriban.
A kannabisz volt a titka
Az ősi gyógymód, mellyle a mellrákja ellen harcolt, minden bizonnyal a kannabisz volt.
A szakértők és régészek egyetértenek ugyanis abban, hogy nem véletlen temették mellé egy vázában a kannabisz maradványokat.
Mivel képes volt kordában tartani, vagy akár le is győzni a betegséget, mely akkoriban mindenkit elvitt, ezt a királynőt egyfajta félistenként tisztelték, vagy legalábbis egy olyan emberkét, akiről úgy hitték, képes kapcsolatba lépni az égiekkel, és gyógyító erők birtokába kerülni.