CímlapsztorikÉrdekes világTudomány

Élet és földönkívüli világ az Orion-ködben: sokkoló felfedezést tettek

A NASA komoly bejelentést tett.

Élet a tejútrendszer legtávolabbi pontján

Komoly esély és bizonyíték van arra, hogy a Tejútrendszer távoli pontján is lehet élet, mi több, fejlett földönkívüli világok is akár.

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy 22 ezer fényévvel nagyobb a galaxis lakható övezete, mint korábban gondolták.

Hirdetés

Arról van ugyanis szó, hogy a tudósok és csillagászok foszfort fedeztek fel a Tejútrendszer szélén egy felhőben, így a galaxisunkban az eddig hittnél nagyobb az a terület, ahol élet lehet.

A foszfor a hat alapvető, élethez szükséges alkotóelem egyike a Földön, a nitrogén, a szén, a hidrogén, az oxigén és a kén mellett.

Mostanáig csupán a foszfor hiányzott ezek közül a galaxisunk legtávolabbi részéből.

Miután a csillagászok eddig nem lelték nyomát az élethez szükséges hat alapvető elemnek a galaktikus központtól ilyen távolságban, azt feltételezték, hogy a terület, ahol a Tejútrendszerben élet lehet – vagyis a galaktikus lakható övezet – nem terjed túl a legtávolabbi szupernóva 52 ezer fényévnyi, galaktikus központtól mért távolságán.

Földönkívüli világ és élet az Orion-ködben

Mindemellett új irányt kaphatnak az élet eredetének megtalálására irányuló tudományos kutatások, hála a James Webb űrteleszkóp legújabb felfedezésének is.

Az űtreleszkóp most először azonosított be egy kulcsfontosságú szerves molekulát egy protoplanetáris korongban, az Orion-ködben.

A kutatók szerint fontos tényező, hogy a protoplanetáris korong egy vörös törpecsillag körül kering, ami nem termel túl sok ultraibolya sugárzást (UV) – az UV ugyanis lebontja a szerves molekulákat.

A Nature-ben megjelent tanulmány szerint a csillag körül található protoplanetáris korong, a d203-506, amelyből később a bolygók fejlődhetnek majd ki metil-kationt, vagy más néven metiliumiont tartalmaz.

Ez a molekula különösen fontos, mivel elősegíti az általunk ismert életet alkotó összetettebb, szénalapú molekulák kialakulását.

Hirdetés

Hemzseghetnek a földönkívüli civilizációk a Tejútrendszeren belül

A fentiek mind alátámasztják azt a korábbi nagyon erős sejtést, miszerint az élet sokkal gyakoribb lehet a kialakulását tekintve is, mint eddig gondolták.

Vagyis magától értetődik, hogy több tucat fejlett idegen világ is kialakulhatott a rendszeren belül.

Ezek közül több akár a kommunikációra is képes lehet, csak túlságosan messze vannak és nem fedeztük még fel a nyomaikat.

Egy másik lehetséges magyarázat, hogy ezek a civilizációk rejtőzködnek, ezért nem is lesz könnyű észrevenni őket.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!