Feketelyuk alakult ki a Naprendszerben: minden furcsa anomáliára választ adhat – kozmikus kapu tőlünk nem messze?
Egy friss kutatás olyan megdöbbentő eredményekkel zárult, ami rengeteg kérdést vet fel a világunkkal kapcsolatban…
Jakub Scholtz, a Durhami Egyetem munkatársa és James Unwin, a Chicagói Illinois-i Egyetem szakértője vett észre valamit, és egy tanulmány során sikerült is tudományosabban alátámasztania.
Egy objektumot figyeltek meg már közel két évtizede, melynek nem tudják a pontos helyét, pályáját, de a belőle áradó hatások a Kuiper-öv aszteroida mezejére és más égitestekre is hatással van.
Az objektum tömege megegyezhet a feltételezett kilencedik bolygó tömegével, így rendkívüli sűrűséggel bírhat.
Eleinte azt gondolták, hogy ez lehet maga a titokzatos kilencedik bolygó, azonban a méretei miatt ez szinte kizárt. A titokzatos anomália ugyanis alig lehet nagyobb, mint egy bowlinggolyó.
Ez pedig csak egy dologra utalhat: egy kisebb méretű feketelyuk alakult ki a Naprendszerben.
A fekete lyuk elmélete azt jelenti, hogy nem csak a látható fényben érdemes vizsgálni az objektum potenciális nyomait.
Az új tanulmányban a szerzők azt írják, az objektum tehát nem feltétlenül bolygó, hanem egy kicsi, bolygótömegű fekete lyuk is lehet.
A kutatók úgy vélik, amennyiben igazuk van, képesek lesznek kimutatni azokat a nagy erejű gamma-sugarakat, amelyeket a feltételezett fekete lyuk körüli részecskék hoznak létre.
Ha valóban megbizonyosodnak majd róla, hogy valóban egy feketelyukról van szó, akkor már csak az lesz a kérdés, hogy vajon pontosan mikor alakulhatott ki.
Hogy miért nem érezzük a pusztító hatását, arra az a válasz, hogy a feketelyuk – ha valóban az – nagyon messze van, a Naprendszer külső peremvidékén.
Ugyanakkor azt is jelenti, hogy a távoli jövőben bizony fennállhat a veszélye annak, hogy végleg bekebelezi a Földet.
Erre azonban több millió év múlva kerülhetne sor a számítások szerint…