Hátrányba kerülhetnek az oltatlanok, ha biztosítást akarnak kötni: ez is eljött!
A biztosítók elkezdték figyelembe venni, hogy kik az oltottak és kik az oltatlanok!
A közel két éve tartó egészségügyi veszélyhelyzet eredményeként megnőtt az érdeklődés a kockázati biztosítások iránt.
Egy világjárvány korábban számos biztosítónál kizáró oknak számított a térítésnél, ez az álláspont azonban a koronavírus terjedésével megváltozott, ma már a biztosítók többsége térít a koronavírussal összefüggő halálesetekre és kórházi kezelésekre is, amennyiben ilyen típusú kockázatvállalás szerepel a szerződésben.
Hátrányba kerülhetnek azok, akik nincsenek beoltva?
Lényegében igen, több biztosító ugyanis bizonyos kiegészítő szolgáltatásokat a védettségi igazolvány meglétéhez köti.
Jó példa erre a Groupama Biztosító, hiszen Covid-19 záradéka alapján koronavírus-járvánnyal összefüggésben csak azok vehetik igénybe a kiegészítő szolgáltatást, akik
a kötés pillanatában védettségi igazolvánnyal rendelkeznek,
még nem múltak el 65 évesek,
a kockázatviselés kezdetétől számítva 14 napon túl, de legkésőbb a biztosítási évfordulót megelőzően fertőződtek meg a vírussal,
legalább 24 órán keresztül kórházi ellátásra szorultak a fertőzés miatt.
Az egyszeri többletszolgáltatás a Revela kockázati biztosítás esetén 100 000 forint, a Revita csomagnál pedig 60 000 forint. Ez a kiegészítő, egyszeri kórházi többletszolgáltatás védettségi igazolvány nélkül tehát nem vehető igénybe, hiába felelnénk meg a többi feltételnek.
Bármilyen biztosítás megkötéséről van szó, a változó járványhelyzet és szabályok miatt érdemes közvetlenül a biztosítás megkötése előtt tájékozódni a feltételekről.
Egy kockázati életbiztosítás esetén általában több időt vesz igénybe a kötés, különösen, ha orvosi vizsgálatra vagy részletes telefonos interjúra is szükség van, így több lehetőség nyílik arra, hogy rákérdezzünk a coviddal kapcsolatos térítésekre.
Kivétel ez alól, ha csoportos életbiztosítást választunk, mivel ebben az esetben akár egy online űrlap kitöltése is elég lehet a kötéshez.
Ugyanez igaz az online, néhány perc alatt megköthető utasbiztosításokra is – hiába gyors a folyamat, érdemes még a kötés előtt utánaolvasni a feltételeknek.