CímlapsztorikEgészségünk

Januári tisztítókúra a bükki füvesembertől: minden évben százezreknek válik be

Érdemes megpróbálni, mert a tapasztalatok nagyon pozitívak.

Nem csak feltöltheted vele energiaraktáraidat, de erőt adhat az újévi teendőkhöz!

Az év kezdésének egyik legalapvetőbb mottója az, hogy mindent csak mértékletesen.

Hirdetés

Az ember lelkének és testének ugyanis ilyenkor ki kell heverni az ünnepek alatti túlétkezést és tivornyát.

Az aranyvesszőt erősen javasolja a bükki füvesember, azaz Szabó Gyuri bácsi, aki hozzáteszi, hogy az aranyvesszőt emésztési problémák megelőzésére is érdemes heti 2-3 csészével fogyasztani, mert javítja a máj és az epe működését, és igazán jó hír, hogy a többi hasonló hatású teával ellentétben ez a főzet nem keserű.

Itt még fontos megemlíteni a a Mezei katángos teakeveréket, amely fokozza az emésztést, és igazi jolly joker az ünnepek utáni nagy „most lefogyok!” fogadalmak betartásához, mert savcsökkentő hatásánál fogva mérsékli az étvágyat, lassítja a táplálékfelszívódást így egy fogyókúra során is jó szolgálatot tehet.

„Ha csak egy gyógyteát szeretnénk otthon tartani emésztésjavításra, akkor az a mezei katáng legyen, ez a nehéz gyomor segítője, az egyik legjobb emésztéskönnyítő gyógynövényünk”

– ajánlja Gyuri bácsi.

De mivel és hogyan tölthetjük fel magunkat januárban?

Erre kiváló a csipkebogyó tea minden mennyiségben, lehetőleg enyhén forrázva, hogy az a rengeteg vitamin és ásványi anyag benne maradjon.

Ebben az időszakban gyakran küzdünk a karácsony után megmaradt emésztési bajokkal.

A fehér akácvirág csökkenti a gyomorsavtermelést, ezért eredményesen használható a reflux enyhítésére: naponta 1 csészével kell fogyasztani, esténként, étkezés után.

Hirdetés

A bükki füvesember felhívja a figyelmet, hogy akkor se hagyjuk abba teljesen a tea fogyasztását, ha a gyomorégés megszűnt: emlékeztetőül időnként igyunk meg egy-egy csészével.

A hányinger és a hasmenés már vírusos vagy bakteriális fertőzést is jelezhet, ezért ezekkel a panaszokkal érdemes orvoshoz fordulni.

Addig is az erdei málnalevél hatékonyan enyhítheti a hányingert. Segíti az emésztést, a bélgörcsökre is enyhülést hoz.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!