Megvan a világvége pontos dátuma: Stephen Hawking két héttel a halála előtt elmondta, mi vár a Földünkre?
Hogy mikor lesz a világvége, és mennyire van közel? Ez sokakat lehet hogy aggasztani fog.
A kezdetek óta próbálunk rájönni
Mondhatnánk úgy is, hogy a világ kezdete óta a világ végéről ábrándozunk, mert félünk tőle. Az emberiség mindig is az ismert valóság végét látta maga előtt.
Korábban a maják jósolták meg, hogy 2012-ben vége lesz a világnak, de még mindig itt vagyunk.
Mások szerint még van legalább kétmilliárd éve a Földnek, mielőtt az utolsókat is elrúgná, a Nap felrobbanna és mindent felégetne az univerzumban.
Egyes indián törzsek pedig olyan próféciákkal rendelkeznek, melyek a teljes kozmosz megsemmisülését vetítik előre, amikor “szétfoszlik a világot tartó vezérfonál”.
Megint más kultúrák, például az ősi sumer civilizáció abban hitt – és ezt agyagtáblákra is véste – hogy egy Nibiru nevű bolygó fog ütközni a Földdel, minden életet eltörölve rajta.
Stephen Hawking megjósolta, 2 héttel a halála előtt
A 2018 márciusában elhunyt Stephen Hawking elméleti fizikus maga is foglalkozott a világvége gondolatával.
Több ízben figyelmeztette az emberiséget arra, hogy ha nem nézünk szembe az előttünk álló akadályokkal, kihívásokkal, akkor el fog pusztulni a civilizációnk belátható időn belül.
Konkrétan azt mondta, hogy vagy interplanetáris fajjá válunk, azaz kilépünk a csillagok közé, vagy a Föld lesz a sírunk.
A világvégét azonban egy külső eseményként is meghatározta, és mindössze két héttel a halála előtt érdekes dolgokat közölt.
A CNBC információi szerint a pasi két héttel halála előtt előterjesztett egy jóslatot, hogyan képzeli el a világvégét.
Próféciájában az állt, hogy a csillagok mind kiégnek, és egyszerre elsötétül az égbolt.
A szakember úgy vélte, a Föld még sokkal ezelőtt elpusztul, egészen pontosan 2600-ban.
“Erre az időre a bolygó populációja olyan magas lesz, hogy egymás vállát súrolják az emberek, az elektromos energia felhasználása és kiaknázása pedig egyszerűen túlhevíti a Földet”
– magyarázta Hawking.