Zajlik a hatodik kihalási hullám, akkor is, ha a mainstream média tagadja – ezt bezzeg nem mutogatja a Natgeo!
Sokkoló tények, számszerűsített adatok. A tudósok, biológusok szerint itt az ideje tényleg megkongatni a vészharangot.
AZ ember sokszor egészen addig nem hajlandó szembesülni azzal, hogy mekkora is a baj, amíg nem látja azt a saját szemeivel…
Hát tessék…
Figyelmeztetünk: néhányak számára a nyugalom megzavarására is alkalmas lesz, amit itt fognak látni.
Megindult egy ideje, sőt, zajlik a hatodik, modern kihalási hullám, méghozzá olyan ütemben, ahogyan még soha egyetlenegyszer sem a történelem folyamán.
Ez a kihalási hullám a Föld teljes élővilágát érinti.
A Csendes-óceán HÁROMNEGYEDE kihalt már, gyakorlatilag a térség vízi élővilágának 80%-a megszűnt.
Ugyanígy a gerinces szárazföldi élőlények több mint 85%-a a kihalás szélén áll vagy már ki is halt.
A rovarvilág szintén kétharmada komoly veszélyben van, a méhek populációja pedig évről-évre szinte feleződik a Földön.
Ne feledjük, ha a méhek kihalnak, nem lesz beporzás, és pár évvel később globális élelmiszerválságot és tömeges éhínséget hozhat az élővilág és az emberiség számára…
A helyzet lassan olyan sötétté válik, hogy egyszerűbb elfutni előle, nem tudomást venni róla, mint szembenézni vele és tenni ellene. Pedig más lehetőségünk nincs.
Vannak esetek a múltból, amikor szinte “pillanatok alatt” lezajlott a tömeges kihalás, ilyen volt a földtörténet harmadik nagy kihalási hulláma.
A Föld életfenntartó rendszerei az összeomlás előtti állapotokat mutatják, sok tudós van azon az állásponton, hogy még a mi életünkben, azaz 2050-ig megtörténhet a nagy összeomlás.
A perm–triász kihalási esemény volt a földtörténet legsúlyosabb ismert tömeges kihalása: a földtörténeti perm korszak végén, 251,9 millió évvel ezelőtt a bolygó tengerben élő fajainak több mint 96 százaléka, a szárazföldi fajok 70 százaléka pusztult el.
A jelenlegi, hatodik tömeges kihalás ennél is súlyosabb lesz valamennyi szakérőt szerint, részben az emberi tevékenységnek “köszönhetően”.