A koronavírus menti meg a világot? 8 pozitív hatás, ami a járvány óta történt a Földdel
Ezekbe sokan bele sem gondoltak, pedig a Föld valósággal fellélegzett, állatok tértek vissza 60 év után az ember állta uralt területekre.
A természet visszavágott, vagy csak kezd visszaállni a “rend”?
Velencébe visszatértek a delfinek
Erről a Titkokszigete.hu már írt korábban egy cikkben. Arról van szó, hogy a lezárt, kvázi kiürített Velence csatornáiba visszatértek a halak, teleesne kitisztult a víz.
Le lehet látni a csatornák aljáig, ráadásul a partok közelében még a delfinek is megjelentek, közel 60 év után először.
A természet elkezdte visszafoglalni a kiürült nagyvárosokat
Erről szintén írtunk már korábban. Arról van szó, hogy egyes kiürített nagyvárosokban – ahol az embereket nem engedik a kijárási tilalmak, korlátozások miatt utcára – rengeteg vadon élő állat jelent meg.
Ahogy a Jurassic Parkban mondták, az élet utat talál magának… Új Világkorszak kezdődik? A természet visszavette ami az övé…?
Elgondolkodtatóak ezek a videók és képek sorozata jelent meg ezzel kapcsolatban: rengeteg az utcán sétáló őz, szarvas, egyes helyeken medvék.
De jelent meg olyan videó is, ahol egy egykor nyüzsgő turistaparadocsom helyszínére tör be több száz éhes majom.
A levegő évtizedek óta nem volt ilyen tiszta
Barbara Dix, a Cooperative Institute for Research in Environmental Sciences kutatója posztolta a fenti képet, ami összehasonlítja a levegő nitrogén-dioxid tartalmát január 20. és március 20. között, az USA nyugati részén.
Los Angeles-ben például elég kemény a különbség.
Ennek a szennyezésnek a fő okozói a belsőégésű motorok, amelyekből most jóval kevesebb van az utcán, ugyanis a bolygó másik oldalán is mindenki otthon marad, aki csak teheti.
Sokan elmondták, hogy alapjaiban vált minőségibbé a levegő a járvány kitörése óta.
Gyógyul az ózonlyuk
Ennek sokak szerint nincs teljesen szoros köze a koronavírushoz, mindazonáltal az, hogy tisztább a levegő, egyértelműen az ózonlyuk gyógyulásának kedvez.
Egy nemrég közzétett, friss kutatás szerint már annyira rendbe jött az Antarktisz feletti ózonréteg, hogy alig változtatja meg a déli félteke természetes klímáját.
Világszintű összefogás kovácsolja össze a társadalmat
A nagy káosz kirobbanása óta világszerte elkezdtek az egyes nemzetek és közösségek összekovácsolódni, ilyet pedig már nagyon-nagyon régen láthattunk.
A társadalomtudósok és viselkedéskutatók szerint ez a közös élmény miatt van: vagyis minden ember a Földön ugyanazt a “vészt” éli át, ezáltal sokkal nagyobb az egymás iránti szolidaritás.
Egyúttal az emberiség jelentős része rájött: a jelenlegi természet és bolygópusztító világrend nem tartható fenn tovább.
Eljöhet egy fenntarthatóbb világ hajnala
Éppen a tervezett elavulás és a mértéktelen fogyasztás az, aminek a böjtjét most mindenki a nyakán érzi az elkövetkező időkben.
A lehetőség tehát megvan a mostani helyzetben arra, hogy szakítsunk ezekkel, és egy sokkal természet és emberbarátibb ipari és pénzügyi struktúrát, rendszert hozzanak létre.
Az összeomlás sokak szerint elkerülhetetlen, de a romokon egy sokkal igazságosabb újraelosztáson alapuló rendszer születhet.
Szabadon engedik a munkanélkülivé vált elefántokat Thaiföldön
De nem csak elefántokat, hanem számos más állatot, egyes állatkertekek egyszerűen cs ak úgy “kiürítettek”. Vissza a természetbe, ahogyan mondnai szokás.
Ahogy szerte a világon, Thaiföldön is teljesen taccsra vágta a turizmust a koronavírus-járvány, ami miatt sokan el fogják veszteni, vagy már el is veszítették a munkájukat.
Vannak viszont, akik ezt egyáltalán nem bánják, például azok az elefántok, akik az ország északi részén, Chiang Mai melletti Maesa elefántparkban viszik a hátukon a turistákat naphosszat.
Olyan ez, mintha a természet visszakapta volna az “övéit”. Ez az igazi sorskarma…
Elhozta a világ megbékélését
Persze ez most egy erősebb túlzás, de tény, hogy világszerte közelebb kerülhetnek most az egymástól eltaszított emberek, csoportok.
Vallástól, nemtől, hovatartozástól vagy politikai nézettől függetlenül ugyanis valamennyi emberi lénynek együttes erővel, vállvetve kell harcolnia a járvány terjedése ellen.
Ennek egyik legmotiválóbb megnyilvánulása volt az a kép, ami a megbékélés szimbólumává vált az együtt imádkozó zsidó és muszlim mentős miatt Izraelben.
A fotón a Magen David Adom mentőszolgálat két munkatársa látható.
Az egyik zsidó, a másik muszlim, az egyik így imádkozik, a másik amúgy, de a lényeg, hogy ez a két ember egy mentőautón szolgál.