Rákos hús: ez történik ha elfogyasztod az élelmiszermérnökök szerint: Nem éppen biztató…
Jobb, ha ezt mindenki, de tényleg mindenki tudja…
Sokszor lehetett az utóbbi években arról hallani, hogy egyes termékek feldolgozása során bizony felmerült a lehetősége, esélye annak, hogy rákos hús került egyes konzervekbe, hústermékekbe.
Különösen igaz ez a feldolgozott vörös húsokra, de a tengeri élőlényeket tartalmazó konzervekre is.
Ez utóbbiról egy átfogó cikkben mi is írtunk már, ezt itt tudod elolvasni.
Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök véleménye szerint nagyon komoly orvosi vizsgálatoknak vetik alá az állatokat, a daganatos megbetegedés mindenféle fajtájára nem tudják szűrni őket, mert az megfizethetetlen lenne.
“A stressz, a takarmányozás, a környezeti ártalmak, a víz, szóval minden, ami az embernél daganatkeltő, az állatnál is az.
De a kórra csak akkor derül fény, ha az állatot felvágják” – fogalmaz a szakember.
Az élelmiszermérnök leszögezte: a szakma úgy tartja, az állati daganatos szövet embernél nem okoz rákot. Itt azonban jön a de: “
A rákkeltő tényezők egy része átvihető.
Például a vírusok.
Ha egy állatban tumorkeltő vírus vagy gén van, a nyers tejjel átvihető az emberbe.
De ha a tejet pasztőrözték, hőkezelték, ez már nem aktív” – részletezte
Tóth Gábor, aki szerint a félig nyers húsok (tatár beefsteak), illetve a nyers tejből készült sajt, túró lehet a legveszélyesebb.
Arra a kérdésre, hogy melyik állat húsával kell vigyázni, azt válaszolta, hogy a sertésre és a baromfira figyeljünk oda.
“Nem jó hír, hogy a nagyüzemi tenyésztés létrehozta az állati daganatos betegségek növekedését. A szakmának előbb-utóbb ezzel foglalkoznia kell”
Nem mellesleg nemrég történt egy orvosilag dokumentált, tehát hiteles eset, amikor egy férfi a benne parazitaként élő, rákban szenvedő féregtől vált rákossá.
A kivételek pedig ijesztő mértékben áshtatják alá a rákos húsok fogyasztásáról szóló “biztonságunkat”, és a tévhiteket…